Gündem
Giriş Tarihi : 26-10-2021 17:04   Güncelleme : 26-10-2021 17:04

YARININ SİVAS’INI ÇOCUKLARIMIZ YÖNETECEK…

YARININ SİVAS'INI ÇOCUKLARIMIZ YÖNETECEK…

YARININ SİVAS’INI ÇOCUKLARIMIZ YÖNETECEK…

Kızılırmak İlkokulu 3-A Sınıfı öğrencileri “Hayat Bilgisi Dilekçe Yazıyorum Konu Etkinliği” kapsamında yazdıkları dilekçelerini Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘e takdim ettiler. Öğrencileri makamında ağırlayan Başkanımız Hilmi Bilgin dilekçeleri tek tek okuyarak taleplerin giderilmesi için ilgili birimlere talimat verdi.

Kızılırmak İlkokulu Hayat Bilgisi dersi kapsamında yerel yönetimleri tanıma, vatandaşlık haklarının kullanımını öğrenmek amacıyla Hayat Bilgisi dersinde “Dilekçe Yazıyorum Konu Etkinliği” düzenlendi.

Öğrencileri kapıda karşılayan Başkanımız Bilgin dilekçeleri tek tek okuyarak taleplerin giderilmesi için Başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerine talimat verdi.

Çocukların taleplerinin hızla yerine getirileceğini belirten Başkanımız Hilmi Bilgin, “Yarının Sivas’ını çocuklarımız yönetecek. Onların haklı taleplerini tek tek okuduk. Çocuklarımız halı saha, çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, okul kütüphanesi için kitaplar istiyorlar. Gençlik dostu, spor ve sporcuya her zaman destek veren bir Belediye olarak her mahallemize bu hizmetleri yapmaya özen gösteriyoruz.

Onlarla birlikte bu şehri yönetiyoruz. Gençliğe yapılan her yatırım mutlaka karşılığının verir. Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmâl ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder. Biz gelecek neslimizi ihya ederek onların ihtiyaçlarına karşılık vererek, onlara da söz hakkı vererek şehrimizi imar etmeyi önemsiyoruz. Bugün de öğrencilerimizin taleplerini dinledik. İnşallah birçoğunu yerine getireceğiz. Ben bu anlamlı ziyaret için hem öğrencilerimize hem öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızılırmak İlkokulu 3-A Sınıfı öğrencileri “Hayat Bilgisi Dilekçe Yazıyorum Konu Etkinliği” kapsamında yazdıkları dilekçelerini Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘e takdim ettiler. Öğrencileri makamında ağırlayan Başkanımız Hilmi Bilgin dilekçeleri tek tek okuyarak taleplerin giderilmesi için ilgili birimlere talimat verdi.
Kızılırmak İlkokulu Hayat Bilgisi dersi kapsamında yerel yönetimleri tanıma, vatandaşlık haklarının kullanımını öğrenmek amacıyla Hayat Bilgisi dersinde “Dilekçe Yazıyorum Konu Etkinliği” düzenlendi.Etkinlik kapsamında 3-A sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret ederek dilekçelerini bizzat Başkanımız Bilgin’e takdim ettiler.

Öğrencileri kapıda karşılayan Başkanımız Bilgin dilekçeleri tek tek okuyarak taleplerin giderilmesi için Başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerine talimat verdi.Renkli görüntülerin yaşandığı ziyarette çocuklar okullarına basketbol, halı saha, çocuk oyun parkı, oyun alanları, okul kütüphanesi için kitaplar, bisiklet yolları, yeşil alanlar gibi taleplerde bulundu.

Çocukların taleplerinin hızla yerine getirileceğini belirten Başkanımız Hilmi Bilgin, “Yarının Sivas’ını çocuklarımız yönetecek.

Çocuklarımız halı saha, çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, okul kütüphanesi için kitaplar istiyorlar. Gençlik dostu, spor ve sporcuya her zaman destek veren bir Belediye olarak her mahallemize bu hizmetleri yapmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımız için bir birinden güzel projelerimizi hayata geçirerek onların kişisel gelişimine katkı sağlayacak işlere imza atıyoruz. Onlarla birlikte bu şehri yönetiyoruz. Gençliğe yapılan her yatırım mutlaka karşılığının verir. Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmâl ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder. Biz gelecek neslimizi ihya ederek onların ihtiyaçlarına karşılık vererek, onlara da söz hakkı vererek şehrimizi imar etmeyi önemsiyoruz. Bugün de öğrencilerimizin taleplerini dinledik. İnşallah birçoğunu yerine getireceğiz. Ben bu anlamlı ziyaret için hem öğrencilerimize hem öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.Öğrencilerle birlikte Cumhuriyet Şarkısını söyleyen Başkanımız Bilgin, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirerek çeşitli hediyeler takdim etti.
 .