Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-07-2021 00:39   Güncelleme : 06-07-2021 00:39

Valimiz Salih AYHAN ve İl Müdürümüz Seyit YILDIZ Üreticilerle Bir Araya Geldi

İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi kapsamında “Yem Bitkileri Hasadı Tarla Günü” düzenlendi

Valimiz Salih AYHAN ve İl Müdürümüz Seyit YILDIZ Üreticilerle Bir Araya Geldi

İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi kapsamında “Yem Bitkileri Hasadı Tarla Günü” düzenlendi. Tarla günü etkinliği, Töngel Köyü ve Aşağı Yıldızlı Köyü’nde gerçekleştirilen etkinlikler; Sivas Valimiz Salih AYHAN, Vali Yardımız Abdullah Seçkin KOÇAK, İl Müdürümüz Seyit YILDIZ, TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali GENÇ, Ziraat Odası Başkanı Hacı ÇETİNDAĞ, protokol üyeleri ve çiftçilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Valimiz Salih AYHAN, İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ve İl protokolü ilk ziyaretini Töngel Köyü’nde Sebze yetiştiriciliği yapan Zekeriya GEDİK ve kardeşlerine ait arazide incelemelerde bulundu. 70 dönüm arazide 15 çeşit sebze üreten çiftimize bereketli kazançlar dilediler.

Töngel Köyü’nde yapılan ziyaretin ardından “Yem Bitkileri Hasadı Tarla Günü” etkinliğinde konuşma yapan Sivas Valimiz Salih AYHAN; “Haftanın ilk günü çiftçilerimizin yanındayız. Bahar döneminde çiftçilerimizi desteklemek için 2.000 ton tohumla 5.000 çiftçimize destek sağladık. Bu desteklerle çiftçilerimizin girdi maliyetlerini azaltarak karlarını artırmayı amaçladık, şimdi ise hasat döneminde yine çiftçilerimizle birlikteyiz.

Sulama altyapılarımızı güçlendirerek, barajlarımızı ve göletlerimizi biran önce bitirerek kurak geçen zamanlarda üretimin daha da artmasını sağlayacağız. Çiftçilerimize bereketli kazançlar diliyorum, tüm çiftçilerimizin hasatları bereketli olsun.” dedi.

Sivas Valimiz Salih AYHAN ve İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ve protokol üyeleri Yem Bitkileri Hasadı Tarla Günü’nün ardından; Aşağı Yıldızlı Köyü’nde 750 dönüm sulanabilir buğday ekili arazide incelemelerde bulundu.

İşletme ziyaretleri kapsamında Oğuzhan OKATAN’a ait beş dönüm arazi üzerine kurulu olan maydanoz ve salatalık ekili seralarda da incelemelerde bulunan Valimiz Salih AYHAN ve İl Müdürümüz Seyit YILDIZ çiftçilere bol ve bereketli kazanç diledi.

Aşağı Yıldızlı Köyü ziyaretlerinin ardından; Vali Yardımcımız Abdullah Seçkin KOÇAK, İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ve protokol üyeleri; Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama Merkezi’nde kenevir ekili alanı gezerek yetkililerden bilgi aldılar.