Gündem
Giriş Tarihi : 30-06-2021 15:56   Güncelleme : 30-06-2021 15:56

VALİ AYHAN BELEDİYE PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ…

Belediyemizin şehrin birçok noktasında başlatmış olduğu projeleri yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan yapılan çalışmalar hakkında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’den bilgi aldı

VALİ AYHAN BELEDİYE PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ…

Belediyemizin şehrin birçok noktasında başlatmış olduğu projeleri yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan yapılan çalışmalar hakkında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’den bilgi aldı.

İlk olarak Şeyh Şamil Spor Kompleksini inceleyen Başkanımız Bilgin ve Vali Ayhan bölgeye değer katacak proje işçilerle sohbet etti. Ardından 6 kilometre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 800 adet nitelikli ağaçlandırma çalışmasının yapıldığı Necmettin Erbakan Bulvarında yürüyüş yapan ikili, burada incelemelerde bulundu.

Gezi sonrası açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Belediye Başkanımız ve ekibimizle birlikte belediyemizin bizzat yürüttüğü projeleri yerinde incelemek üzere bir araya geldik. Bu projelerin her biri gerek şehrin ekonomisine gerek turizmine gerek sosyal hayatına gerekse de sportif hayatına gencine yaşlısına bu şehirde yaşayan herkese hitap eden projeler. Projelerimizin maddi değerlerine baktığımız zaman 200 milyonun üzerinde 8 ayrı projeyi hayata geçiriyoruz. Yapılan bu çalışmaları gezerken heyecan duyduğumu itiraf etmek istiyorum. Projeler tamamlandığında Sivas’ımıza ve şehrimize değer katacak önemli yatırımlar. Bu projelerde emeği olan başta Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel projeleri hep birlikte el birliği güç birliğiyle hayata geçireceğiz.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Her çalışma şehrimize ve bulunduğu bölgeye değer katacak bir anlamı ifade eden bir hikâyesi olan projelerdir. İnşallah bugün ihalesini yapıp tamamladığımız ve önümüzdeki süreçte de ihale aşamasında olan projelerdir.  Tamamlandığında Sivas söz verdiğimiz gibi Sivas’ta yaşayan hemşerilerimizin kendilerini mutlu hissedeceği daha gelişmiş bir şehir, daha kalkınmış bir şehir ve yeni dönemin şehircilik ruhuna uygun eserleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yönetim anlayışı olarak hep şunu söyledik; “Az konuşacağız, çok çalışacağız.” Bizim adımıza konuşacak eserler inşa edeceğiz. Bugün gezmiş olduğumuz 7 proje ve devam eden projeler ki önümüzdeki uygun bir vakitte inşallah diğerlerini de gezme imkânı buluruz. Tamamen şehrimizin ihtiyaçlarına insana dokunan insan merkezli ve hemşerilerimizin yaşam kalitesini artıracak şehircilik anlayışıyla zaten Sivas’ımızın oturmuş olduğu bir şehircilik kültürü var. Bunu da daha ileriye götürecek ve önümüzdeki süreçte hızlı trenle birlikte bu şehirde oluşabilecek nüfus yoğunluğuna ve iç turizmine de katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Ben bu noktada belediye plan proje ekibimize, fen işleri ekibimize ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza, yüklenici firmalarımıza ve desteğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Çünkü her projenin bir maliyeti var. Bazı noktalarda esnafımızla, okullarımızla, kurumlarımızla ortak çalışıyoruz. Bu noktada hemşerilerimizin göstermiş oldukları fedakârlıktan dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede kazasız belasız projelerimiz tamamlanmış olacak ve Sivas her bir projenin açılışını yaptığımız zamanda yeni bir değer kazanmış olacak. Herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.