Sivas Haber
HV
26 MART Pazar 17:49

SİVAS’TA DEPREMZEDELERE TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ SAĞLANIYOR

6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzede vatandaşların bir bölümü farklı illere nakledilmişti. Yaşanan süreç sonrasında Sivas'ta ikamet etmeye başlayan ailelere Sivas Belediyesi, Sivas Valiliği ve Kızılay tarafından hazırlanan temel ihtiyaçların yer aldığı gıda kolisi ve hijyen setleri dağıtılıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 15:21   Güncelleme : 14-03-2023 15:21
SİVAS’TA DEPREMZEDELERE TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ SAĞLANIYOR

Merkez Üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Malatya olan iki büyük deprem ülkemizde 10 ilde yıkıma neden olurken çevre illerde de panik yaşanmasına neden olmuştu. Yaşanan acının ardından depremden olumsuz etkilenen bölge halkı çevre illerde ikamet etmeye başladı.

Aileleri ile Sivas'ta ikamet etmeye başlayan depremzede vatandaşlara Sivas halkının yanı sıra devletin tüm kurumları da destek veriyor. Sivas Belediyesi Valilik ve Kızılay tarafından hazırlanan kolilerde makarna, salça, yağ, zeytin, et sucuk ve kavurma gibi ürünlerin bulunduğu yardım kolileri ile temel hijyen maddeleri bulunan çocuklar için bez ve oyuncaktan oluşan paketler ailelere ulaştırılıyor.

Cumhuriyet Üniversitesi 15 Temmuz Kapalı Spor Salonunda hazırlanan yardım kolileri üç kurumun koordinesinde ailelere ulaştırılıyor.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi