Sivas Haber
HV
01 MART Cuma 22:34

Sakarya’nın tarihi yapılarını ve mimarilerini incelediler

Sakarya'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gezi turları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi Sanat Tarihi Öğrenci Topluluğuna şehir genelindeki eski mimari yapılar ve tarihi mekânlar gezisi düzenledi.

YEREL
Giriş Tarihi : 11-12-2022 14:28   Güncelleme : 11-12-2022 14:28
Sakarya’nın tarihi yapılarını ve mimarilerini incelediler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gerçekleştirilen geziler tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda Sakarya Üniversitesi Sanat Tarihi Öğrenci Topluluğuna şehir genelindeki eski mimari yapılar ve tarihi mekânlar gezisi düzenlendi.

Sanat tarihi öğrencileri il ormanıyla başlayan gezi turunda Ali Fuat Paşa Müzesi, 2. Bayezid Köprüsü ve Taraklı’yı ziyaret ettiler. Sakarya’nın tarihi değerlerine hayran kalan öğrenciler ayrıca tarihi Yunus Paşa Cami’sini ziyaret ederek tarihi camiyi en ince noktasına kadar mimari açıdan incelediler.

Ali Fuat Paşa’nın mezarında dua eden öğrenciler bu geziyi anı defterlerine ekledi.Organizasyon için Büyükşehir Belediyesi ile teşekkürlerini paylaşan öğrenciler, bol bol fotoğraf çekti.

AdminAdmin

YORUMLAR