Spor
Giriş Tarihi : 31-12-2021 00:08   Güncelleme : 31-12-2021 00:08

Rıza Çalımbay: Kupada Gidebileceğimiz Yere Kadar Gitmek İstiyoruz

Rıza Çalımbay: Kupada Gidebileceğimiz Yere Kadar Gitmek İstiyoruz

Rıza Çalımbay: Kupada Gidebileceğimiz Yere Kadar Gitmek İstiyoruz

Rıza Çalımbay, “Hedeflerimizden bir tanesi de Türkiye Kupası. Onda da gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Bugün 8-9 oyuncumuz yoktu. Ona rağmen oynayan arkadaşlarımız mükemmel şekilde mücadele ettiler.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Ankaragücü’nü 2-1 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16 turuna kaldığımız maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, takımımızın eksik olmasına rağmen iyi mücadele gösterdiğini söyledi.

Çalımbay, zor bir maç olacağını bildiğimizi belirterek, “Mücadelede tek hedefimiz kazanmaktı. Kadromuzda eksik arkadaşlarımıza rağmen elimizdeki bütün oyuncuları oynattık. Zor bir maç oynayacağımızı biliyorduk. Çünkü Ankaragücü takımı şu an şampiyonluğa oynayan bir takım. Süper Lig’den deneyimli olan arkadaşlar var. Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettik. Çok güzel pozisyonlar da yakaladık. Turu geçtik ve şimdi önemli olan artık önümüzde oynayacağımız lig maçları. Onlara odaklandık. Hedeflerimizden bir tanesi de Türkiye Kupası. Onda da gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Bugün 8-9 oyuncumuz yoktu. Ona rağmen oynayan arkadaşlarımız mükemmel şekilde mücadele ettiler.” diye konuştu.