Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 18:42   Güncelleme : 02-07-2021 18:42

MAHALLE MECLİSİ “ŞEYH ŞAMİL MAHALLESİ”NDE TOPLANDI…

“Sivas’ı Birlikte Yöneteceğiz” sloganıyla yola çıkan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin sorunları yerinde tespit etmek, halkı yönetime dâhil edebilmek ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışıyla Mahalle Meclisi Toplantılarına devam ediyor

MAHALLE MECLİSİ “ŞEYH ŞAMİL MAHALLESİ”NDE TOPLANDI…

“Sivas’ı Birlikte Yöneteceğiz” sloganıyla yola çıkan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin sorunları yerinde tespit etmek, halkı yönetime dâhil edebilmek ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışıyla Mahalle Meclisi Toplantılarına devam ediyor.

Mahalle Muhtarı ve azaları, cami imamları, cami dernek başkanları, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, AK Parti mahalle başkanları ve site yöneticileri ile mahalle sakinlerinin geniş katılımıyla gerçekleştirilen mahalle meclisi toplantılarının bugünkü adresi Şeyh Şamil Mahallesi oldu.

Programda selamlama konuşması yapan Şeyh Şamil Mahalle Muhtarı İbrahim Nar; “Belediyemiz tarafından mahallemizde gerçekleştirilen mahalle meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve ekibine bugüne kadar mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Mahalli meclis toplantılarımızı gerçekleştirirken yapmış olduğumuz işlerden ekip olarak emin ve şeffaf olduğumuz, bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlere ve projelerimize güvendiğimiz için hemşerilerimizle bir araya gelmekten asla geri durmadık.” diyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Hepsinden önemlisi hemşehrilerimizle kurmuş olduğumuz gönül bağımıza güvendiğimiz için yeni dönemin en önemli unsuru olan katılımcı hesap verilebilir ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla mahalle meclisi toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Şehrimizin dört ayrı bölgesine kazandıracağımız Gençlik ve Spor Projelerimizin ilki olan Şeyh Şamil Gençlik ve Spor Kompleksi projesinin ihalesini tamamladık. Hem bu mahalleye hem Ahmet Turan Gazi hem de Sivas’ın doğu kesimine hitap edecek muhteşem bir tesisi Sivas’ımıza kazandırmış oluyoruz, yaklaşık 22.000 metre² arazi içerisinde bay bayan yüzme havuzlarının olduğu spor salonlarının olduğu içerisinde halı sahanın olduğu kaykay pistinin olduğu farklı etkinliklerde kullanılabilecek kapalı alanların yer aldığı muhteşem bir tesisi inşallah bölgemize kazandırmış oluyoruz.

Yine bu bölgede Necmettin Erbakan Bulvarımız mevcut. Şehrimizi Organize Sanayi Bölgesine bağlayan bir yol güzergâhına sahip. Biz göreve başlarken ekibimizle birlikte yaptığımız toplantılar sonucunda yemyeşil bir Sivas’ı hedefledik daha yeşil daha huzurlu daha yaşanabilir bir Sivas’ı hedefledik. Bunun için çalışıyoruz. Caddeleri ile sokaklarıyla her alanda yeşil bir Sivas oluşturmak adına “Bismillah” diyerek yola çıktık ve ilk projemizi Paşabahçe yolunda uygulamaya başladık. İkinci olarak da Necmettin Erbakan Bulvarının başlangıcından Osman Seçilmiş parkına kadar nitelikli 800 ağacı toprakla buluşturduk. Aydınlatması kaldırımları ile birlikte muhteşem bir alanı Şeyh Şamil ve Ahmet Turan Gazi Mahallesinin hizmetine sunduk. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.

Söz verdiğimiz gibi amatör spor evinin yapımı işi vardı inşallah onu da ihalesini tamamladık, Eylül ayı gibi amatör sporcularımıza hizmet edecek amatör spor evini de hizmete açmış olacağız.” diyerek sözlerine son verdi.