Gündem
Giriş Tarihi : 16-06-2021 03:11   Güncelleme : 16-06-2021 03:11

‘MAHALLE MECLİSİ’ FATİH MAHALLESİ’NDE TOPLANDI…

“Bizim Makamımız Mahallelerimiz” sloganıyla bulduğu her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, bu anlamda Mahalle Meclisi Toplantıları’nı başlattı

‘MAHALLE MECLİSİ’ FATİH MAHALLESİ’NDE TOPLANDI…

“Bizim Makamımız Mahallelerimiz” sloganıyla bulduğu her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, bu anlamda Mahalle Meclisi Toplantıları’nı başlattı.

Mahallelerin kentsel sorunlarını tespit etmek ve bölge halkının talep ve isteklerine en uygun çözüm yollarını üretmek amacıyla Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin öncülüğünde başlatılan Mahalle Meclisi Toplantılarının ilki Fatih Mahallesinde düzenlendi.

Ortak ihtiyaçların belirlenmesi, karar süreçlerine halkın katılım sağlaması ve dolaylı olarak yaşam kalitesinin geliştirilmesi amaçlanan toplantıya; cami imamları, cami dernek başkanları, muhtarlar, azalar, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, AK Parti mahalle başkanları ve site yöneticileri ile mahalle sakinleri gibi geniş bir yelpazeden katılımcı iştirak etti.

Fatih Mahalle Muhtarı Mehmet Kimsesiz; “İlk olarak bugüne kadar bizleri kırmayarak ne zaman bir sorunumuzu iletsek Başkanımız Hilmi Bilgin gereğini hemen yerine getirdiği için kendisine mahalle sakinlerim adına teşekkür etmek istiyorum.

Teşekkürler Başkanım. Mahallemizin bazı eksiklikleri ve sorunlarını hazırlamış olduğum bu dosyayla birlikte Başkanımız Hilmi Bilgin‘e verdim. Kendisinin de bu dosyadaki sorunlarımızı çözeceğine eminim. Mahallemizin adına yakışır bir mahalle haline geleceğine inanıyorum. Ortak akıl ve istişareye her zaman önem veren bir Belediye Başkanımız olduğu için şanslı olduğumuzu dile getiriyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay ise “Fatih Mahallesi bizler için önemli bir mahalle. Yerelde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘in başkanlığında Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’ın önderliğinde mahalle meclisi toplantılarımızı 65 mahallemizde gerçekleştireceğiz. Bizler teşkilat mensupları olarak 7/24 hemşehrilerimizin emrindeyiz. Hepimizin Ortak paydası Sivas. Hemşehrilerimize daha iyi hizmet edebilmek, Sivas’ı kalkındırabilmek için daha yaşanabilir bir Sivas için; el birliği, güç birliği yaparak ortak hedef ve ortak paydada buluşabilmek için çalışacağız. Bu anlamda biz de sizlerden desteklerinizi bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu; “AK Partinin temelinde ilk 1994’te Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanı olarak yaptığı hizmetler yatmakta onun için yerel kalkınma belediyecilik AK Partinin en önemli gündemidir.

İnşallah Sivas AK kadroları Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’ın öncülüğünde 2023’e doğru adım adım ilerliyor. Ben Sivas’ın bundan önceki seçimlerde olduğu gibi 2023’te de Sayın Cumhurbaşkanımıza en güçlü destek veren illerden biri olacağı kanaatini taşıyorum. Bugün burada bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sivas’a yapılan hizmetler için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür eden TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz; “Allah için seçilmeden önce Sivas’ı birlikte yöneteceğiz istişare ve ortak akılla yöneteceğiz demişti. Nedir ortak akıl ve istişare ile yönetmenin yolu siz belediye başkanımızı dinleyeceksiniz belediye başkanımız da sizi dinleyecek işte bu ortak aklı bulmadır işte bu istişaredir ne sizin dediğinizin birebir yapılması ortak akıldır ne de belediye başkanımızın bunu düşünüyoruz bunu yapacağız demesi ortak akıldır ortak akıl sizlerin taleplerini başkanımızın da düşüncelerini izah ederek ne daha iyi yapılırsa Sivas’ımıza özellikle de Fatih Mahallemize daha iyi olur bunu tespit etmektir seçimden önce söylemiştik Sivas’ı birlikte yönetecek Hilmi kardeşimiz diye.

Gerçekten Fatih mahalle Meclisi ne düşündüğü için kurduğu için hayata geçirdiği için sonsuz teşekkür ediyorum onun planı projesi bu ama bu projeyi hayata geçiren canlı tutan sizlerin katılımıdır dolayısıyla sizlerde katıldığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız olsa sizler olmasanız bu proje canlı olmaz ölü doğmuş olur dolayısıyla Fatih mahallesinin kanaat önderleri, öğretmenleri, hocaları, din görevlileri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, dernek yöneticileri, muhtarları, azaları tüm hemşerilerimiz dolayısıyla Fatih Mahallesi’ni seviyorum, Fatih Mahallesi’nde yaşıyorum, Fatih mahallesinin sorununun çözülmesini istiyorum, diyen herkesin buraya gelmesi lazımdı Geziyorum Allah için başkanımızdan memnuniyet var daha önce oy vermedim ama şimdi olsa oy veririm diyenler var ama bunun yanında başkanımıza ulaşamıyoruz diyen de var. İnşallah bu mahalle meclisleri yaygınlaştığı zaman herkes diyecek ki mahalle meclisleri var mı? Var. Sivas’ta 60’ın üzerinde mahalle var mı var bundan sonra her haftada bir mahallede belediye başkanımızla görüşemiyoruz diyen kimseye Sayın Başkanım sayın güzel kardeşim belediye başkanımız her mahallede mahalle meclis programları düzenliyor mu? Düzenliyor.İnşallah dolayısıyla başkanımıza böyle bir projeyi hayata geçirdiği için ayrıca teşekkür ediyorum onun projesine hayat veren Fatih Mahallesi sakinlerine ve destek verenlere de teşekkür ediyorum. Sivas’ın dertleriyle dertlenen sorunlarını çözmek için çaba harcayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından soru cevap bölümünde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin mahalle sakinlerinin sorularını yanıtlayarak taleplerini dinledi.

.