Gündem
Giriş Tarihi : 28-09-2021 03:39   Güncelleme : 28-09-2021 03:39

İTFAİYE PERSONELİNDEN BAŞKANIMIZ BİLGİN’E ZİYARET…

Belediyemiz İtfaiye Teşkilatı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ve Sivas itfaiyesinin kuruluşunun 217’ıncı yıl dönümü nedeniyle Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘i makamında ziyaret etti

İTFAİYE PERSONELİNDEN BAŞKANIMIZ BİLGİN’E ZİYARET…

Belediyemiz İtfaiye Teşkilatı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ve Sivas itfaiyesinin kuruluşunun 217’ıncı yıl dönümü nedeniyle Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘i makamında ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık, İtfaiye Müdürü Zekeriya Kayalı ve itfaiye personeli 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla yapılan ziyarette Başkanımız Bilgin’e çiçek takdim ederek yıl boyunca yapılan yazılı ve sözlü faaliyetler hakkında bilgi verdi.

İtfaiye personellerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkanımız Bilgin, “Zor bir görevi üstlendiklerini ifade ederek bizim temennimiz itfaiye teşkilatımızın çok fazla çalışmaması… Yangın, kaza, doğal afet zamanlarında ilk önce aranan birimimiz itfaiye müdürlüğümüz. Bu anlamda mesai arkadaşlarımız büyük bir titizlikle çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Bu noktada çok şükür Sivas olarak itfaiye teşkilatımızın fiziki binasını yenileyerek hem de geçen yıl almış olduğumuz yeni personellerle insan kaynaklarımızı güçlendirdik. Yine itfaiye müdürlüğümüzde araç ve gereçlerimizi yenileyerek çağın koşullarına uygun müdahale imkânı sunuyoruz.

Ben tüm itfaiye teşkilatımızın itfaiye haftalarını tebrik ediyorum. Rabbim kazasız belasız mesai geçirmelerini temenni ediyor hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Belediyemiz İtfaiye Teşkilatı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ve Sivas itfaiyesinin kuruluşunun 217’ıncı yıl dönümü nedeniyle Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘i makamında ziyaret etti.
Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık, İtfaiye Müdürü Zekeriya Kayalı ve itfaiye personeli 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla yapılan ziyarette Başkanımız Bilgin’e çiçek takdim ederek yıl boyunca yapılan yazılı ve sözlü faaliyetler hakkında bilgi verdi.Ziyarette ayrıca 2 tulumbacı kıyafetli itfaiye erinin katılması dikkatlerden kaçmadı.
İtfaiye personellerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkanımız Bilgin, “Zor bir görevi üstlendiklerini ifade ederek bizim temennimiz itfaiye teşkilatımızın çok fazla çalışmaması… Yangın, kaza, doğal afet zamanlarında ilk önce aranan birimimiz itfaiye müdürlüğümüz.

Bu noktada çok şükür Sivas olarak itfaiye teşkilatımızın fiziki binasını yenileyerek hem de geçen yıl almış olduğumuz yeni personellerle insan kaynaklarımızı güçlendirdik. Yine itfaiye müdürlüğümüzde araç ve gereçlerimizi yenileyerek çağın koşullarına uygun müdahale imkânı sunuyoruz. Biz tüm belediye birimlerimizin 7/24 çalışmasını temenni ediyoruz ancak bu noktada itfaiye ekibimize ne kadar az iş düşerse itfaiyedeki memnuniyetimiz o kadar artıyor.” dedi.
“Biz itfaiye teşkilatı olarak sadece yangından sonra olaylara müdahale ederek değil yangın öncesi ve afet öncesinde de gerekli ön bilgilendirmeleri yaparak itfaiye teşkilatımızın çalışmalarını destekliyoruz.” diyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Teşkilatımız anaokulundan başlayarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak bir program çerçevesinde düzenlediğimiz çalışmalarla okullarımızda yangınlar, trafik kazaları ve doğal afetlerin bilgilendirilmesi noktasında gerekli çalışmaları yapıyor her alanda olduğu gibi bu alanda da hemşehrilerimizin kendini güvende hissedebileceği bir yapı oluşturmak için canla başla çalışıyoruz.Rabbim kazasız belasız mesai geçirmelerini temenni ediyor hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı..