Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 00:15   Güncelleme : 07-04-2022 00:15

​İl Müdürlüğü Personeline Yönelik “Sertifikalı İlk Yardım” Konulu Eğitim Verildi

​İl Müdürlüğü Personeline Yönelik "Sertifikalı İlk Yardım" Konulu Eğitim Verildi

​İl Müdürlüğü Personeline Yönelik “Sertifikalı İlk Yardım” Konulu Eğitim Verildi

Bilinçli ve güçlü bireylerden oluşmuş sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve korunmasına katkı sağlamak amacıyla, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında, Müdürlüğümüz Sivil Savunma ve Seferberlik Hizmetleri Birimi koordinesinde, Sivas İl Sağlık Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Eğitmenleri tarafından personelimize 1 gün süre ile “Sertifikalı İlk Yardım” konulu yenileme eğitimi verildi.

Yaşadığımız sürece çeşitli nedenlerle yaralanmalar veya hastalıklarla karşılaşmamız kaçınılmazdır. Yaşamımızın çeşitli dönemlerinde, bulunduğumuz her ortamda kaza ve hastalanma riski taşımaktayız. Bu gibi durumlarla karşılaştığımızda, müdahalede bulunanların ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır.

Sağlık yönünden günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz acil durumlar karşısında nasıl müdahale edileceğine dair “Sertifikalı İlk Yardım ” konuları personelimize görsel, maket ve canlı kişiler üzerinde uygulamalı olarak anlatıldı. Verilen yenileme eğitimi uygulama ile son buldu.