Gündem
Giriş Tarihi : 28-09-2021 20:16   Güncelleme : 28-09-2021 20:16

HAYRI SIĞIRCI CADDESİNE VATANDAŞLARDAN TAM NOT…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Fatih, Yunus Emre ve Yenidoğan mahalle sınırlarında bulunan Hayri Sığırcı Caddesindeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

HAYRI SIĞIRCI CADDESİNE VATANDAŞLARDAN TAM NOT…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Fatih, Yunus Emre ve Yenidoğan mahalle sınırlarında bulunan Hayri Sığırcı Caddesindeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Gezi ve incelemeleri sırasında Başkanımız Bilgin’e; Başkan Yardımcımız Levent Olgun, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Kimsesiz, Yenidoğan Mahalle Muhtarı Yakup Kaya, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Adnan Çinko’da eşlik etti.

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Yakup Kaya ise; “Yıllardır çözümünü beklediğimiz bir sorundu. Başkanımız ve ekibi Sivas’ı adeta şantiye alanına çevirdi ve bizlerle yaptığı istişare neticesinde mahallelerimizdeki sorunların çözümü için kalıcı adımlar atıyor. Hayrı Sığırcı Caddemizin tamamlanmasıyla birlikte şehrimizin çehresini değiştirecek bir proje daha tamamlanmış olacak. Ben Başkanımız ve ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gezi ve incelemeleri sırasında esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüşlerini dinleyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Şehrimizin en uzun caddesi olarak bilinen Hayrı Sığırcı Caddesinde yapılan çalışmaları muhtarlarımızla birlikte yerinde inceliyoruz.

Altyapı sorunu olmayan bir şehir hedefiyle yola çıktık. Bu nedenle yağmur suyu hattı olmayan bölgelerimizi yağmur suyu hattına kavuşturduk. Yine gelişen teknolojiye ayak uyduracak fiber altyapıyı mahallerimize taşımayı hedefliyorduk. Bu anlamda da fiber kablolarımızı cadde boyunca döşedik. Yine ÇEDAŞ ile ortak çalışma içerisinde bir daha sök tak olmasın tekrar kaz yap işine girmemek için elektrik kablolarımızı toprak altına yerleştirdik. En önemlisi ise yeşil bir Sivas… Kaldırım çalışmalarımızı yaparken cadde boyunca bin 200 nitelikli ağacımızı şehrimize kazandırdık. Diğer yandan engelli vatandaşlarımız için hissedilebilir zemin uygulamamızı tamamlıyoruz. Işıklandırma sistemimizi de önemsiyoruz. Bu anlamda modern ışıklandırma ağlarımızı kurarak caddemizi eşsiz bir görünüme kavuşturacağız. Tabi ekiplerimiz çalışma içerisinde zamanı hızlı kullanarak tamamlamayı hedefliyor. Bu süre zarfından hemşehrilerimizin hoşgörüsü ve sabrı içinde kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” diyerek sözlerine noktaladı.

 
Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Fatih, Yunus Emre ve Yenidoğan mahalle sınırlarında bulunan Hayri Sığırcı Caddesindeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Yapılan çalışmalar nedeniyle Başkanımız Bilgin ve ekibine teşekkür eden Yunus Emre Mahalle Muhtarı Adnan Çinko, “Hayri Sığırcı Caddesi boyunca yapılan çalışmalar sadece asfalt dökelim bitirelim değildi. Başkanımız ile yaptığımız istişareler neticesinde yol, kaldırım, asfalt, altyapı, ışıklandırma, engelli kardeşlerimiz için hissedilebilir zemine kadar detaylı bir çalışma yapılarak tamamlanması hedefleniyor. Özellikle caddemizde yağmur suyu hattımız yoktu. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla yağmur suyu hattından tatlı su hattına, doğalgaz altyapımızdan fiber internetimize kadar tüm hizmetler tamamlanmış olacak. Bölgemize değer katacak bu çalışmalar nedeniyle Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi. 
Yenidoğan Mahalle Muhtarı Yakup Kaya ise; “Yıllardır çözümünü beklediğimiz bir sorundu. Başkanımız ve ekibi Sivas’ı adeta şantiye alanına çevirdi ve bizlerle yaptığı istişare neticesinde mahallelerimizdeki sorunların çözümü için kalıcı adımlar atıyor. Hayrı Sığırcı Caddemizin tamamlanmasıyla birlikte şehrimizin çehresini değiştirecek bir proje daha tamamlanmış olacak.Başkanımız Hilmi Bilgin ile yaptığımız görüşmeler neticesinde mahallelerimizin sorunlarını dile getirmiştik. Çözümü içinde yine birlikte çalışıyoruz. Caddemiz tamamlandığı zaman gerçekten güzel modern bir hale kavuşmuş olacak. Bütün detayları düşünülmüş bir proje. Ekiplerimiz 7/24 çalışıyorlar. Detaylı çalışmalar yapıldığı içinde biraz uzun sürdü ancak tamamlandığında esnafımız ve mahalle sakinlerimiz tarafından çok beğenilecektir.” dedi.

Gezi ve incelemeleri sırasında esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüşlerini dinleyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Şehrimizin en uzun caddesi olarak bilinen Hayrı Sığırcı Caddesinde yapılan çalışmaları muhtarlarımızla birlikte yerinde inceliyoruz. Sivas Lisesi kavşağından başlayıp Fatih Mahallesi sınırlarına kadar giden bir alanı çalışma alanımız olarak belirledik. Altyapı sorunu olmayan bir şehir hedefiyle yola çıktık. Bu nedenle yağmur suyu hattı olmayan bölgelerimizi yağmur suyu hattına kavuşturduk. Yine gelişen teknolojiye ayak uyduracak fiber altyapıyı mahallerimize taşımayı hedefliyorduk.

Yine ÇEDAŞ ile ortak çalışma içerisinde bir daha sök tak olmasın tekrar kaz yap işine girmemek için elektrik kablolarımızı toprak altına yerleştirdik. En önemlisi ise yeşil bir Sivas… Kaldırım çalışmalarımızı yaparken cadde boyunca bin 200 nitelikli ağacımızı şehrimize kazandırdık. Diğer yandan engelli vatandaşlarımız için hissedilebilir zemin uygulamamızı tamamlıyoruz. Işıklandırma sistemimizi de önemsiyoruz. Bu anlamda modern ışıklandırma ağlarımızı kurarak caddemizi eşsiz bir görünüme kavuşturacağız. Tabi ekiplerimiz çalışma içerisinde zamanı hızlı kullanarak tamamlamayı hedefliyor. Bu süre zarfından hemşehrilerimizin hoşgörüsü ve sabrı içinde kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” diyerek sözlerine noktaladı. Gezi ve incelemeleri sırasında esnaf ve vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkanımız Bilgin, Hayrı Sığırcı Caddesindeki çalışmalar nedeniyle hemşehrilerinden tam not aldı.
 

 

.