Gündem
Giriş Tarihi : 26-11-2021 22:02   Güncelleme : 26-11-2021 22:02

BELEDİYEMİZİN 2022 YILI BÜTÇESİNDE %50 ARTIŞ OLDU…

BELEDİYEMİZİN 2022 YILI BÜTÇESİNDE %50 ARTIŞ OLDU...

BELEDİYEMİZİN 2022 YILI BÜTÇESİNDE %50 ARTIŞ OLDU…

Belediyemizin 2022 yılı tahmini bütçesi bu yılki bütçeye oranla % 50 artış göstererek, 900 milyon lira olarak onaylandı. Belediyenin gelir bütçesinde de % 50’lik bir artış yaşanırken Belediye Meclis üyelerini oylarıyla bütçe denkliği sağlanmış oldu.

Belediyemiz Kasım Ayı Meclis Toplantılarının 4. birleşimi, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda Plan Bütçe Komisyonu tarafından yürütülen 2022 yılı bütçe taslağı çalışmaları görüşüldü. 2021 yılında 600 milyon lira olan belediye bütçesi, 2022 bütçe taslağında 300 milyon liralık rekor bir artışla 900 milyon lira olarak belirlendi.

Bütçenin hazırlanmasına emeği olan Belediye çalışmalarımız başta olmak üzere Meclis üyelerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “İnşallah milletimizin bize emanet ettiği bütçeyi şeffaf, adaletli, liyakat ve tasarruf tedbirlerine uyarak milletimizin hizmetine sunacağız. Bütçemizi her zaman olduğu gibi Sivaslı hemşehrilerimizin talep ve beklentilerini dikkate alarak hazırladığımızın bilinmesini istiyoruz.” dedi.

Biz bütçeyi beytül-mal olarak gören bir medeniyetin temsilcileri olarak halka dokunmayan, halkta yararı olmayan, halkta karşılığı olmayan toplumsal faydası olmayan kamu vicdanını rahatsız edecek sırf yapılmış olması için yaptık demek için hiçbir projeyi yapmadık yapmayacağız.” diyen Başkanımız Bilgin, “Bütçemiz içerisinde yatırıma ayrılan kısım bütçemizin yaklaşık yüzde 40’ına tekabül etmektedir.

Bu noktada Meclisimizin yönetimimize verdiği desteklerden dolayı meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Bilgin, ‘Daha yeşil bir Sivas’ parolasıyla başlattığımız çalışmalarda bugüne kadar yapılan hizmetlere hız kesmeden devam edeceğiz. Bu alanda 2021 yılında adeta seferberlik ilan ederek başlattığımız cadde, bulvar ve sokak ağaçlandırmalarına 2022 yılında da aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Şehrimizde bulduğumuz her alanı yeşillendireceğiz.” dedi.

Başkanımız Bilgin, “Yatırım planımızda ve kararlarımızda kamusal faydası yüksek insan odaklı yatırımlarımıza öncelik verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Ekonomik olmayan sürdürülebilir olmayan hiç bir yatırıma ve harcamaya izin vermedik önümüzdeki yılda vermeyeceğiz. Şeffaf katılımcı ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışımızdan ödün vermeyeceğiz. 2020 ve 2021 yılında pandemi şartları nedeniyle farklı bir çalışma anlayışı ortaya koyduk. Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak bu dönemde yaklaşık 58 milyon TL’lik dev bir bütçeyle hemşehrimizin esnafımızın yanında olduk.

Belediyenin gelir bütçesinde de % 50’lik bir artış yaşanırken Belediye Meclis üyelerini oylarıyla bütçe denkliği sağlanmış oldu. 
Belediyemiz Kasım Ayı Meclis Toplantılarının 4. birleşimi, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda Plan Bütçe Komisyonu tarafından yürütülen 2022 yılı bütçe taslağı çalışmaları görüşüldü. 2021 yılında 600 milyon lira olan belediye bütçesi, 2022 bütçe taslağında 300 milyon liralık rekor bir artışla 900 milyon lira olarak belirlendi.Görüşmeler neticesinde oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda 2022 yılı belediye bütçesi 900 milyon lira olarak belirlendi. 
Bütçenin hazırlanmasına emeği olan Belediye çalışmalarımız başta olmak üzere Meclis üyelerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “İnşallah milletimizin bize emanet ettiği bütçeyi şeffaf, adaletli, liyakat ve tasarruf tedbirlerine uyarak milletimizin hizmetine sunacağız. Bütçemizi her zaman olduğu gibi Sivaslı hemşehrilerimizin talep ve beklentilerini dikkate alarak hazırladığımızın bilinmesini istiyoruz.” dedi.
Biz bütçeyi beytül-mal olarak gören bir medeniyetin temsilcileri olarak halka dokunmayan, halkta yararı olmayan, halkta karşılığı olmayan toplumsal faydası olmayan kamu vicdanını rahatsız edecek sırf yapılmış olması için yaptık demek için hiçbir projeyi yapmadık yapmayacağız.” diyen Başkanımız Bilgin, “Bütçemiz içerisinde yatırıma ayrılan kısım bütçemizin yaklaşık yüzde 40’ına tekabül etmektedir.Bu noktada Meclisimizin yönetimimize verdiği desteklerden dolayı meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Başkanımız Bilgin, ‘Daha yeşil bir Sivas’ parolasıyla başlattığımız çalışmalarda bugüne kadar yapılan hizmetlere hız kesmeden devam edeceğiz. Bu alanda 2021 yılında adeta seferberlik ilan ederek başlattığımız cadde, bulvar ve sokak ağaçlandırmalarına 2022 yılında da aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Şehrimizde bulduğumuz her alanı yeşillendireceğiz.” dedi.“Yine bugün şehrimizin en önemli sorunlarından birisi ulaşım alanında yaşadığımız sıkıntılardır.” diyen Belediye Başkanımız Bilgin, “Bu nokta da plan proje ekibimizin kendi imkânlarıyla hazırladığı ulaşıma yönelik projelerimizi de 2022 yılında geçmiş projelerimizi de tamamlayarak yine toplumsal faydası olan gerekli gördüğümüz yerlerdeki projeleri hızla hayata geçirerek bu alanda sorunlarımızı çözmüş olacağız.” ifadesini kullandı.
Başkanımız Bilgin, “Yatırım planımızda ve kararlarımızda kamusal faydası yüksek insan odaklı yatırımlarımıza öncelik verdik ve vermeye de devam edeceğiz.Şeffaf katılımcı ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışımızdan ödün vermeyeceğiz. 2020 ve 2021 yılında pandemi şartları nedeniyle farklı bir çalışma anlayışı ortaya koyduk. Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak bu dönemde yaklaşık 58 milyon TL’lik dev bir bütçeyle hemşehrimizin esnafımızın yanında olduk. 2022 yılı bütçemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek sözlerine son verdi..