Gündem
Giriş Tarihi : 14-12-2021 22:37   Güncelleme : 14-12-2021 22:37

BELEDİYEMİZDEN KIŞI ISITACAK NAKİT DESTEĞİ…

BELEDİYEMİZDEN KIŞI ISITACAK NAKİT DESTEĞİ...

BELEDİYEMİZDEN KIŞI ISITACAK NAKİT DESTEĞİ…

Belediyemiz, kış aylarında ihtiyaç sahibi aileler ve üniversite öğrencilerine destek olmak adına nakit yardım yapma kararı aldı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin tarafından duyurulan kampanya kapsamında 2022 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında ihtiyaç sahibi aileler ile kirada oturan üniversite öğrencileri için 300’er TL taksitle, toplamda 900 TL nakit yardımı yapılacak.

Ayni yardımların yanında pandemi sürecince nakdi yardımlar yapma kararı aldıklarını dile getiren Başkanımız Bilgin; “Belediye Meclisimizin bize verdiği yetki ile 2021 yılında 2 defa hemşerilerimize nakdi destekte bulunduk. Geçen ay Belediye Meclisimizden almış olduğumuz kararla 2022 yılında da bu yardımı devam ettireceğiz. Belediyemizin internet sitesi üzerinden e-Devlet ile koordineli bir şekilde müracaatları alacağız. Bu ilk olan bir uygulamadır. Bugüne kadar yapılan tüm müracaatlarda fiziki başvuruları kabule ettik. Ancak bundan sonra Belediyemize yapılacak sosyal yardım müracaatlarının tamamını e-Devlet ile entegre bir şekilde Belediyemiz internet sitesi üzerinde bulunan sosyal yardım butonuna tıklayarak hemşehrilerimiz yapabilecekler.” şeklinde konuştu.

“Belediyemiz olarak insana dokunan, insanı merkez alan, insanın hayatını kolaylaştıran hizmetlerimize devam edeceğiz” diyen Başkanımız Bilgin; “Bunun yanı sıra şehrimize vizyon katacak, şehrimizin altyapısından üst yapısına, park bahçe işlerinden istihdama kadar birçok alandaki projelerimiz devam ediyor.

Özellikle öğrencilerimize yapacağımız desteğin çok anlamlı olduğunu biliyoruz. Çünkü hepimiz öğrencilikten geldik, hepimiz o durumları yaşadık. Eğer bir şehirde misafirsek o şehrin bize sahip çıkıyor olması, o şehrin öğrenciyi destekliyor olması çok önemlidir. Her iki nakit yardımı kampanyamızın da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Belediyemiz, kış aylarında ihtiyaç sahibi aileler ve üniversite öğrencilerine destek olmak adına nakit yardım yapma kararı aldı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin tarafından duyurulan kampanya kapsamında 2022 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında ihtiyaç sahibi aileler ile kirada oturan üniversite öğrencileri için 300’er TL taksitle, toplamda 900 TL nakit yardımı yapılacak.”Veren elin, alan eli görmediği” bir anlayışla sosyal destek projelerine devam ettiklerini dile getiren Başkanımız Hilmi Bilgin, kampanyanın detayları hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Başkanımız Bilgin, “Belediyemizin yapması gereken altyapı ve üst yapı projelerinin dışında sosyal yardım projelerimiz de devam ediyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ve Hayat Ağacı Derneğimiz işbirliğinde aylık ortalama bin 200 ailemize gıda yardımı, günlük ortalama 4 bin 800 aileye ekmek yardımı,  bin 500 aileye yakacak yardımı, 2 bin 457 aileye kıyafet yardımı, 158 vatandaşımıza da otobüs bileti yardımı yaptık.” dedi.
Ayni yardımların yanında pandemi sürecince nakdi yardımlar yapma kararı aldıklarını dile getiren Başkanımız Bilgin; “Belediye Meclisimizin bize verdiği yetki ile 2021 yılında 2 defa hemşerilerimize nakdi destekte bulunduk. Geçen ay Belediye Meclisimizden almış olduğumuz kararla 2022 yılında da bu yardımı devam ettireceğiz. Belediyemizin internet sitesi üzerinden e-Devlet ile koordineli bir şekilde müracaatları alacağız. Bu ilk olan bir uygulamadır. Bugüne kadar yapılan tüm müracaatlarda fiziki başvuruları kabule ettik. Ancak bundan sonra Belediyemize yapılacak sosyal yardım müracaatlarının tamamını e-Devlet ile entegre bir şekilde Belediyemiz internet sitesi üzerinde bulunan sosyal yardım butonuna tıklayarak hemşehrilerimiz yapabilecekler.” şeklinde konuştu.İHTİYAÇLI AİLELERE 3 FAZ HALİNDE TOPLAM 900 TL NAKİT DESTEĞİ…2022 yılı nakit yardımları hakkında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin; “Yardımlarımız Ocak ayında 300 TL, Şubat ayında 300 TL, Mart ayında 300 TL olmak üzere toplam 900 TL olacak.Hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. İnternet sitemiz üzerinden müracaatları başlatıyoruz.  Bir haftalık müracaatlar tamamlandıktan sonra Aralık ayı içerisinde değerlendirmeleri hızla yapıp Ocak, Şubat ve Mart aylarında 300’er TL olmak üzere toplam 900 TL yardımı hemşerilerimize ulaştırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.Başvuru şartlarından da bahseden Başkanımız Bilgin, “Hanenin toplam geliri 3 bin 500 TL’yi aşmamalıdır. Üzerine kayıtlı 2005 model ve üzeri araç olmamalıdır. Üzerlerine kayıtlı ikinci bir ev veya arsa olmamalıdır. Bir ev var ancak geliri 3500 TL’yi geçmiyorsa sosyal yardımdan faydalanabilecekler. Vergi mükellefi olmamaları ve Sivas merkezde ikamet etmesi gerekmektedir. Ayrıca bize bildirdiği hesap numarasının da kişinin kendisine ait olması gerekmektedir. Belediyemiz internet sitesine girdikleri takdirde ilk başta ekrana düşecek ve bu şartları taşıyanlar müracaat edecekler. Hiçbir hemşerimiz belediyemize kadar yorulmadan müracaatlarını yaptırdıkları takdirde hem bir yoğunluk oluşmayacak, hem de hızlı bir şekilde başvurularını yapmış olacaklar. Bu projemizden faydalanacak olan tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.
KİRADA OTURAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE FAYDALANACAK…Üniversite öğrencilerine yönelik de nakit yardımı yapılacağını dile getiren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Gönül Belediyeciliğimiz gereği ilimize misafir olarak gelen ve öğrenci evlerinde kalan öğrencilerimize yönelik bir paket hazırladık.Devletimizin şehrimize kazandırdığı yurtlarla birlikte Sivas’a gelen öğrencilerimiz otel konforundaki yurtlarda kalıyor. Ama çeşitli sebeplerle, kendi özel durumları veya farklı nedenlerden dolayı öğrenci evlerinde kalan üniversiteli öğrencilerimize de Sivas’ın misafirperverliğini göstermek istedik. Genç ve öğrenci dostu bir belediye olarak onlara da yardımda bulunmak adına yine aynı kapsamda bir projeyi hayata geçiriyoruz. En az 3 öğrenci ikamet eden öğrenci evlerine Sivas merkezde ikamet etmeleri şartı ve örgün eğitime devam ediyor olmaları şartıyla, öğrenci belgeleri, ikamet belgeleri gibi istenen bilgileri sisteme yükledikleri takdirde Ocak, Şubat ve Mart aylarında 300’er TL yakacak yardımında bulacağız.” dedi.
“Belediyemiz olarak insana dokunan, insanı merkez alan, insanın hayatını kolaylaştıran hizmetlerimize devam edeceğiz” diyen Başkanımız Bilgin; “Bunun yanı sıra şehrimize vizyon katacak, şehrimizin altyapısından üst yapısına, park bahçe işlerinden istihdama kadar birçok alandaki projelerimiz devam ediyor. Onları önemsediğimiz kadar, biz sosyal belediyeciliği ve gönül belediyeciliğini de önemsiyoruz.Çünkü hepimiz öğrencilikten geldik, hepimiz o durumları yaşadık. Eğer bir şehirde misafirsek o şehrin bize sahip çıkıyor olması, o şehrin öğrenciyi destekliyor olması çok önemlidir. Her iki nakit yardımı kampanyamızın da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu..