Gündem
Giriş Tarihi : 09-10-2021 17:22   Güncelleme : 09-10-2021 17:22

BELEDİYEMİZDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ…

Spor ve sporcu dostu Belediyemiz amatör ve profesyonel spor dallarına verdiği desteklerine bir yenisi daha ekledi

BELEDİYEMİZDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ…

Spor ve sporcu dostu Belediyemiz amatör ve profesyonel spor dallarına verdiği desteklerine bir yenisi daha ekledi.

Belediye’nin Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri’nde düzenlenen törenle ilimizdeki 12 branşta 24 amatör spor kulübüne eşofman takımı, şort, tişört, malzeme çantası, futbol, hentbol, voleybol, basketbol topu, ayakkabı, yağmurluk gibi ürünler verildi.

Malzeme dağıtım programının açış konuşmasını yapan Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘in Başkanlığında Belediye Spor Müdürlüğü’nün spora ve sporcuya önemli katkılar sunduğunu ifade ederek genç sporculara ve kulüplere verilen desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘e teşekkür etti.

“Belediyelerin rutin görevleri vardır. Yol, altyapı, üstyapı, temizlik, park-bahçe, ulaşım hizmetleri gibi birçok alanda hizmet veriyor ancak bunlar kadar önemli bir görevimiz var ki oda gençlerimize yapacağımız hizmetler gençlerimize kazandıracağımız çalışmalardır.” diyen Başkanımız Hilmi Bilgin, “Biz belediye olarak 3 alanda çok duyarlıyız.

İkinci ise genç dostu belediye… Gençlerimizi anlayarak ihtiyaçlarına cevap verecek onları sanata, spora, kültüre yöneltecek en önemlisi sizleri hayata hazırlayacak işlere imza atmak istiyoruz. Şunu net söylüyorum biz Sivas Belediyesi olarak gençlerimizin emrindeyiz. Gençlerimiz ve eğitim camiamızla birlikte gençlerimizin daha iyi eğitim alması kendilerini daha iyi yetiştirmesi noktasında sizlerin emrinde olduğumuzu yenilemek istiyorum. Üçüncü olarak spor ve sporcu dostu bir Belediye olmak istiyoruz. Bunun içinde mahallelerimize Gençlik ve Spor tesisleri yapıyoruz.

Amacımız milli ve manevi değerlere hâkim bir nesil yetiştirmek… En büyük gayemiz iyi eğitim almış, kendini yetiştirmiş, ahlaki ve davranışıyla örnek olan aile ve akrabalık bağları kuvvetli, büyüklerine saygı, küçüklerine sevgi ve merhamet gösteren özü, sözü bir doğru, dürüst, iffet ve hayâ sahibi, yardım sever, çalışkan kısacası milli ve manevi değerlere haiz bir nesil yetiştirmek. Gençlerimize yönelik çalışmalarımızın odak noktası bu hedeflerle ve bu amaçlarla olmaktadır. Bu amaçla şehrimizin ihtiyaç duyulan bölgelerine öncelik vererek ilk etapta;  Fatih, Şeyhşamil ve Alibaba Mahallelerinde yeni Gençlik ve Kültür Merkezleri inşa edeceğiz.

Yeni stadyum bölgesinde amatör spor kulüplerinin kullandığı futbol sahalarının bulunduğu alanda, amatör kulüpleri ile istişare ederek onların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte; içerisinde olan soyunma odaları, sosyal tesisleri ve idari binası bulunan yeni bir tesis inşa edeceğiz. Ayrıca spor sahalarını yeniden düzenleyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Belediyemizin Karate Spor Kulübü, Türk Savaş Sanatı Sayakon, Geleneksel Türk Okçuluğu sporcuları gösteri sundu. Sivas Yiğido Endro ve Göktürk Motosiklet kulübünün gösterisi ise büyük beğeni topladı.

Nefes kesen gösterilerin ardından 12 branşta 24 amatör spor kulübündeki 800 sporcuya spor malzemelerini Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç verdi.

Spor ve sporcu dostu Belediyemiz amatör ve profesyonel spor dallarına verdiği desteklerine bir yenisi daha ekledi.5-11 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ilimizde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulübü temsilcileri ve sporcularla bir araya geldi. 
Belediye’nin Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri’nde düzenlenen törenle ilimizdeki 12 branşta 24 amatör spor kulübüne eşofman takımı, şort, tişört, malzeme çantası, futbol, hentbol, voleybol, basketbol topu, ayakkabı, yağmurluk gibi ürünler verildi.Törene Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, TÜFAD Sivas Bölge Başkanı Prof.

Mehmet Çimen, Belediye Başkan Yardımcılarımız, birim müdürleri, şehrimizdeki amatör spor kulüplerinin temsilcileri, sporcular ve spor adamlarıyla çok sayıda davetli katıldı.
Malzeme dağıtım programının açış konuşmasını yapan Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘in Başkanlığında Belediye Spor Müdürlüğü’nün spora ve sporcuya önemli katkılar sunduğunu ifade ederek genç sporculara ve kulüplere verilen desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘e teşekkür etti.
“BELEDİYEMİZ OLARAK GENÇLERİMİZİN EMRİNDEYİZ”Spor ve sporcu dostu bir belediye anlayışıyla Türkiye’nin en genç Belediye Başkan Yardımcımızla birlikte gençlere yönelik önemli çalışmaların yapıldığını ifade eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Sporun tabana yayılması noktasında şehrimizde faaliyet gösteren tüm amatör kulüplerimiz başta olmak üzere ve Belediye Spor bünyesinde açtığımız yeni branşları da kapsayacak şekilde Gençlik ve Spor il Müdürlüğümüzün ortaklığında şehrimizi spor şehri yapmaya, sağlıklı nesiller için gençlerimizi spora teşvik etmeye çalışıyoruz.” dedi.
“Belediyelerin rutin görevleri vardır.Bunlardan ilki çevreci bir belediye… Çevreye saygılı, çevreyi önemseyen projeleri Sivas’ımıza kazandırarak gelecek nesillerimize “Daha yeşil bir Sivas, daha yaşanabilir bir Sivas” bırakma hayalimiz var. İkinci ise genç dostu belediye… Gençlerimizi anlayarak ihtiyaçlarına cevap verecek onları sanata, spora, kültüre yöneltecek en önemlisi sizleri hayata hazırlayacak işlere imza atmak istiyoruz. Şunu net söylüyorum biz Sivas Belediyesi olarak gençlerimizin emrindeyiz. Gençlerimiz ve eğitim camiamızla birlikte gençlerimizin daha iyi eğitim alması kendilerini daha iyi yetiştirmesi noktasında sizlerin emrinde olduğumuzu yenilemek istiyorum. Üçüncü olarak spor ve sporcu dostu bir Belediye olmak istiyoruz. Bunun içinde mahallelerimize Gençlik ve Spor tesisleri yapıyoruz.
Amacımız milli ve manevi değerlere hâkim bir nesil yetiştirmek… En büyük gayemiz iyi eğitim almış, kendini yetiştirmiş, ahlaki ve davranışıyla örnek olan aile ve akrabalık bağları kuvvetli, büyüklerine saygı, küçüklerine sevgi ve merhamet gösteren özü, sözü bir doğru, dürüst, iffet ve hayâ sahibi, yardım sever, çalışkan kısacası milli ve manevi değerlere haiz bir nesil yetiştirmek.Bu amaçla şehrimizin ihtiyaç duyulan bölgelerine öncelik vererek ilk etapta;  Fatih, Şeyhşamil ve Alibaba Mahallelerinde yeni Gençlik ve Kültür Merkezleri inşa edeceğiz. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak spora yönlendirilmesi amacıyla Belediyespor bünyesindeki farklı branşlar ve her yaz açılan spor okullarında binlerce sporcu yetiştiriyoruz.
Tüm bunların yanı sıra şehirdeki amatör spor kulüplerine toplam 1500 metre² alana sahip olan yeni bir tesis kazandıracağız. Yeni stadyum bölgesinde amatör spor kulüplerinin kullandığı futbol sahalarının bulunduğu alanda, amatör kulüpleri ile istişare ederek onların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte; içerisinde olan soyunma odaları, sosyal tesisleri ve idari binası bulunan yeni bir tesis inşa edeceğiz. Ayrıca spor sahalarını yeniden düzenleyeceğiz.” ifadesini kullandı.Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Belediye ile ortak çalışma içerisinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek spora ve sporcuya desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘e teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından Belediyemizin Karate Spor Kulübü, Türk Savaş Sanatı Sayakon, Geleneksel Türk Okçuluğu sporcuları gösteri sundu.