Sivas Haber
HV
29 KASIM Salı 10:10

BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkanımız Bilgin mesajında;

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 17:51   Güncelleme : 28-10-2022 17:51
BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkanımız Bilgin mesajında; “Bugün, zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü…

Cumhuriyetimizin 99 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.

600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini hep birlikte sürerek bu önemli mirasa hep birlikte sahip çıkacağız.

1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdığımız gibi bugün de karşılaştığımız sıkıntıları inşallah 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize inanıyorum.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkanımız Bilgin mesajında; “Bugün, zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü… Cumhuriyetimizin 99 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini hep birlikte sürerek bu önemli mirasa hep birlikte sahip çıkacağız. 1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdığımız gibi bugün de karşılaştığımız sıkıntıları inşallah 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize inanıyorum. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi