Gündem
Giriş Tarihi : 29-12-2021 02:55   Güncelleme : 29-12-2021 02:55

BAŞKANIMIZ BİLGİN; “KONTROLLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”…

BAŞKANIMIZ BİLGİN; “KONTROLLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”...

BAŞKANIMIZ BİLGİN; “KONTROLLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”…

Belediyemiz ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri şehirde faaliyet gösteren market zincirleri ve gıda satışı yapan çeşitli iş yerlerine yönelik fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Ekipler, döviz kurundaki düşüşün etiketlere yansıyıp yansımadığı başta olmak üzere, ürünlerin son kullanma tarihleri ve fiyat listelerini kontrol etti. Ürün fiyatlarının ne zaman değiştiği ve raf ile kasa fiyatları arasında fark olup olmadığı incelendi.

Yeni yılla birlikte her şeyin normale döneceğine inandıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Bilgin, “Gerek Belediye Zabıta teşkilatımız, gerekse Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerimiz devamlı sahada. Sahayı kontrol altında tutuyoruz. Bu bir sıkıntı olduğu anlamına gelmiyor ama biz devlet olarak, yerel yönetim olarak hemşehrilerimizin gönlünün rahat bir şekilde alışveriş yapmaları noktasında bu denetimlerimize devam edeceğiz. Denetim bir eksiklik, usulsüzlük veya noksanlık olduğu zaman yapılmıyor. Biz denetimimizi yaptıktan sonra teşekkür ederek ayrılıyoruz. Sivas halkı her zaman devletinin yanında olmuştur. Yine aynı şekilde bu zorlu süreci de devlet-millet kaynaşmasıyla birlikte atlatacağımıza inanıyoruz.

Denetimlerimiz sürekli devam ediyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadık şu anda. Fiyatlarda ve etiketlerde bir sıkıntı görmedik. Dolardaki düşüşün artık marketlerimizdeki etiketlere de indirim yönünde yansıyacağı noktasındaki işaretleri almış bulunmaktayız. Beklediğimiz oranda bir düşüş olmasa da genel manada fiyatlar bir düşüş eğiliminde. Tüketicilerimiz bizim erişemediğimiz noktalarda 7/24 Alo 175 hattımızı arayarak Müdürlüğümüze ve Zabıtadaki tüketici amirliklerimize bilgi vererek bizlere yardımcı olabilirler. Çünkü sahadaki ekiplerimiz tüketicilerin kendileridir. Çünkü biz başarılarımızı müşterilerimizin bu bildirimlerine borçluyuz. Bize bildirimde bulunmaktan kesinlikle ve kesinlikle çekinmesinler” şeklinde konuştu.

Belediyemiz ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri şehirde faaliyet gösteren market zincirleri ve gıda satışı yapan çeşitli iş yerlerine yönelik fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.Zabıta Müdürlüğümüz ile Ticaret İl Müdürlüğü çalışanlarının oluşturduğu denetim ekibi, döviz kurundaki düşüş sonrası fahiş fiyatla ürün satılmasını engellemek için kentte zincir marketler ve gıda satışı yapan birçok iş yerinde denetim yaptı.

Ürün fiyatlarının ne zaman değiştiği ve raf ile kasa fiyatları arasında fark olup olmadığı incelendi.Alibaba Mahallesi Âşık Veysel Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen fahiş fiyat denetimlerinde konuşan Başkanımız Hilmi Bilgin, “Sivas esnafımıza teşekkür ediyorum. Esnafımız hemşehrilerinin yanında; destekleyici mahiyette fiyat uygulamaları var, fiyat politikaları var. Son dönemde ülkemiz ekonomisine yapılan saldırılar neticesinde kurdaki aşırı oynaklık nedeniyle hammadde ve girdi fiyatlarındaki artış ister istemez gıda fiyatlarına ve diğer ürünlere de yansımıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra ekonominin normale dönmeye başlamasıyla birlikte fiyatlarda da esneme ve gevşeme var.” dedi.
Yeni yılla birlikte her şeyin normale döneceğine inandıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Bilgin, “Gerek Belediye Zabıta teşkilatımız, gerekse Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerimiz devamlı sahada. Sahayı kontrol altında tutuyoruz. Bu bir sıkıntı olduğu anlamına gelmiyor ama biz devlet olarak, yerel yönetim olarak hemşehrilerimizin gönlünün rahat bir şekilde alışveriş yapmaları noktasında bu denetimlerimize devam edeceğiz.Biz denetimimizi yaptıktan sonra teşekkür ederek ayrılıyoruz. Sivas halkı her zaman devletinin yanında olmuştur. Yine aynı şekilde bu zorlu süreci de devlet-millet kaynaşmasıyla birlikte atlatacağımıza inanıyoruz. Huzurunuzda işini düzgün yapan esnafımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ticaret İl Müdürü Selim Baş ise haksız fiyat artışı ve etiket denetimlerinin sürekli devam ettiğini belirterek; “Ekiplerimiz her zaman sahadalar. Denetimlerimiz sürekli devam ediyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadık şu anda. Fiyatlarda ve etiketlerde bir sıkıntı görmedik. Dolardaki düşüşün artık marketlerimizdeki etiketlere de indirim yönünde yansıyacağı noktasındaki işaretleri almış bulunmaktayız. Beklediğimiz oranda bir düşüş olmasa da genel manada fiyatlar bir düşüş eğiliminde. Tüketicilerimiz bizim erişemediğimiz noktalarda 7/24 Alo 175 hattımızı arayarak Müdürlüğümüze ve Zabıtadaki tüketici amirliklerimize bilgi vererek bizlere yardımcı olabilirler. Çünkü sahadaki ekiplerimiz tüketicilerin kendileridir. Çünkü biz başarılarımızı müşterilerimizin bu bildirimlerine borçluyuz. Bize bildirimde bulunmaktan kesinlikle ve kesinlikle çekinmesinler” şeklinde konuştu..