Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2022 18:18   Güncelleme : 10-01-2022 18:18

BAŞKANIMIZ BİLGİN, “HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”…

BAŞKANIMIZ BİLGİN, "HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ"…

BAŞKANIMIZ BİLGİN, “HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”…

Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘i makamında ziyaret ederek 10 Ocak İdareciler Gününü kutladı. Başkanımız Bilgin ise aynı gün kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, basın mensuplarına tebriklerini iletti.

Ziyarette Başkanımız Bilgin’e çalışmalarında başarılar dileyen Cemiyet Başkanı Karahan, yapılan hizmetlerin insan odaklı projeler olduğunu ifade ederek “Sivas’ın kalkınması, gelişmesi için çaba harcayan, ortak akıl ve istişareye önem veren bir anlayışla hizmet kalitesini artıran Başkanımız Hilmi Bilgin’i tebrik ediyoruz. Bu anlamda Başkanımızın 10 Ocak İdareciler Günü’nü de kutluyoruz.” dedi.

Gazeteciliğin zor bir meslek olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin; “Vatandaşlarımızın tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirilmesi için önemli bir misyon üstleniyorsunuz. Millete hizmet eden birimlerle halk arasında önemli bir köprü vazifesini yerine getiriyorsunuz. Bu anlamda yerel basının önemi gün yüzüne çıkıyor.

Eleştiri kıymetli ve önemlidir. Eğer bir gazeteci bir kişiyi eleştiriyor ise ona değer verdiği için, çalışmalarını önemsediği için, şehrini önemsediği için eleştirir. Yapılan her işte ya da projede bizim göremediğimiz eksiklikler olabilir. Bu noktada kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve bizim eksikliklerimizi görebilmemiz için farklı bakış açılarına ihtiyacımız var. Siz değerli basın mensupları da bu misyonu üsteleniyorsunuz. Tarafsız bir şekilde, yapıcı ve yol gösterici eleştirilere kapımız sonuna kadar açık. Aslında hepimiz aynı gemideyiz ve hepimizin ortak görevi bu şehre ve millete hizmet etmek. Bunu doğru, şehrimizin menfaatleri doğrultusunda, tarafsız bir şekilde yapan her gazeteci de bizim paydaşımız, yol arkadaşımız. Bu nedenle bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘i makamında ziyaret ederek 10 Ocak İdareciler Gününü kutladı. Başkanımız Bilgin ise aynı gün kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, basın mensuplarına tebriklerini iletti.10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette Başkanımız Bilgin’e çalışmalarında başarılar dileyen Cemiyet Başkanı Karahan, yapılan hizmetlerin insan odaklı projeler olduğunu ifade ederek “Sivas’ın kalkınması, gelişmesi için çaba harcayan, ortak akıl ve istişareye önem veren bir anlayışla hizmet kalitesini artıran Başkanımız Hilmi Bilgin’i tebrik ediyoruz.

Yakın bir zamanda mesai arkadaşımız olan ve uzun yıllar Sivas basınında görev yapmış Yusuf Doğan kardeşimizi ve Fikret Ünsal abimizi kaybettik. Onların şahsında tüm hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyoruz. Rabbim görevini ifa eden bu mesleğe yıllarını vermiş ve hayatta olan gazetecilerimize de uzun ömürler versin.” diye konuştu.
Gazeteciliğin zor bir meslek olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin; “Vatandaşlarımızın tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirilmesi için önemli bir misyon üstleniyorsunuz. Millete hizmet eden birimlerle halk arasında önemli bir köprü vazifesini yerine getiriyorsunuz. Bu anlamda yerel basının önemi gün yüzüne çıkıyor. Yerel gündemin doğru bilgilendirilmesi noktasında görevini bu anlayışa uygun olarak manipülasyona girmeden, farklı amaçlar gütmeden yerine getiren gazeteci ve basın çalışanlarımızın bizim yanımızda yeri çok ayrı. Eleştiri kıymetli ve önemlidir. Eğer bir gazeteci bir kişiyi eleştiriyor ise ona değer verdiği için, çalışmalarını önemsediği için, şehrini önemsediği için eleştirir. Yapılan her işte ya da projede bizim göremediğimiz eksiklikler olabilir.Siz değerli basın mensupları da bu misyonu üsteleniyorsunuz. Tarafsız bir şekilde, yapıcı ve yol gösterici eleştirilere kapımız sonuna kadar açık. Aslında hepimiz aynı gemideyiz ve hepimizin ortak görevi bu şehre ve millete hizmet etmek. Bunu doğru, şehrimizin menfaatleri doğrultusunda, tarafsız bir şekilde yapan her gazeteci de bizim paydaşımız, yol arkadaşımız. Bu nedenle bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.Ziyaret anısına Başkanımız Bilgin ve cemiyet üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi..