Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2022 18:21   Güncelleme : 15-02-2022 18:21

BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN KDV DENETİMİ…

BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN KDV DENETİMİ…

BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN KDV DENETİMİ…

Temel gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, marketlerde KDV denetimi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı temel gıda maddelerinde yüzde 7 KDV indirimi uygulamasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Belediyemiz Zabıta ekipleri marketlerde KDV denetimine başladı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ekiplerle birlikte işletmelerdeki denetimlere katıldı.

Raflarda etiket bulunup bulunmadığını inceleyen ekipler, satılan ürünlerin kasa fişlerini de kontrol edip, yüzde 7’lik KDV indiriminin uygulanıp, uygulanmadığını denetliyor. Denetimlerde herhangi bir uygunsuzluğa rastlanmazken, aksi bir durum tespit edilmesi halinde ise konu tutanakla Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildiriliyor.

Başkanımız Bilgin, “Bugün denetim yaptığımız marketlerde esnafımızın hassasiyetinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kararname kapsamındaki tüm gıda ürünlerde % 8’lik KDV oranını %1’e düşürmüşler. Enflasyonla mücadele kapsamında halkımızın artan fiyatlara karşı ezilmemesi noktasında hükümetimiz birçok tedbiri hayata geçirmiştir.

İnşallah önümüzdeki süreçte bu tedbirler devam edecek” dedi.

“Hükümetimizin hayat pahalılığıyla mücadelede %7’lik bir fedakârlık yaparak vatandaşının yanında yer alması, her zaman olduğu gibi bu mücadelede de vatandaşımızın sesine kulak verilmesi nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz” diyen Başkanımız Bilgin; “Pandeminin ilk dönemlerinde bir sloganımız vardı oda ‘biz birlikte başaracağız’ cümlesiydi. Yine bu zor süreci de devlet-millet kaynaşmasının eşsiz bir örneğini sergileyerek birlikte atlatacağız. Bu noktada hükümetimizin tedbirleri de devam edecektir. Ben tekrar Sivas Belediye Başkanı olarak bu sağduyuyu gösteren tüm Sivaslı esnaflarımıza hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Temel gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, marketlerde KDV denetimi yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı temel gıda maddelerinde yüzde 7 KDV indirimi uygulamasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Belediyemiz Zabıta ekipleri marketlerde KDV denetimine başladı.

Denetimlerde herhangi bir uygunsuzluğa rastlanmazken, aksi bir durum tespit edilmesi halinde ise konu tutanakla Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildiriliyor.
Başkanımız Bilgin, “Bugün denetim yaptığımız marketlerde esnafımızın hassasiyetinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kararname kapsamındaki tüm gıda ürünlerde % 8’lik KDV oranını %1’e düşürmüşler. Enflasyonla mücadele kapsamında halkımızın artan fiyatlara karşı ezilmemesi noktasında hükümetimiz birçok tedbiri hayata geçirmiştir. Bunlardan bir tanesi de KDV uygulaması olmuştur. İnşallah önümüzdeki süreçte bu tedbirler devam edecek” dedi.

“Hükümetimizin hayat pahalılığıyla mücadelede %7’lik bir fedakârlık yaparak vatandaşının yanında yer alması, her zaman olduğu gibi bu mücadelede de vatandaşımızın sesine kulak verilmesi nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz” diyen Başkanımız Bilgin; “Pandeminin ilk dönemlerinde bir sloganımız vardı oda ‘biz birlikte başaracağız’ cümlesiydi. Yine bu zor süreci de devlet-millet kaynaşmasının eşsiz bir örneğini sergileyerek birlikte atlatacağız.

Ben tekrar Sivas Belediye Başkanı olarak bu sağduyuyu gösteren tüm Sivaslı esnaflarımıza hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu..