Gündem
Giriş Tarihi : 14-01-2022 20:25   Güncelleme : 14-01-2022 20:25

BAŞKANIMIZ BİLGİN BASIN CAMİASI İLE BULUŞTU…

BAŞKANIMIZ BİLGİN BASIN CAMİASI İLE BULUŞTU…

BAŞKANIMIZ BİLGİN BASIN CAMİASI İLE BULUŞTU…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle şehirde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

“ARAMIZDAN AYRILAN GAZETECİLERİMİZİN MEKÂNLARI CENNET OLSUN”

“KALEMİNİ MİLLETİMİZİN MENFAATİ İÇİN KULLANAN GAZETECİLERE SELAM OLSUN”

“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle şehirde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.Özel bir otelde düzenlenen programa Başkanımız Bilgin’in yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcılarımız, gazete, televizyon, ajans muhabirleri ve internet gazetecileri ile mesleğe yıllarını vermiş duayen gazeteciler katıldı.
“ARAMIZDAN AYRILAN GAZETECİLERİMİZİN MEKÂNLARI CENNET OLSUN”Gazeteciler anısına hazırlanan video gösterimi ile başlayan program Başkanımız Hilmi Bilgin’in konuşması ile devam etti. Başkanımız Bilgin, “Vatandaşımızın doğru haber alması, kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi, toplum sorunlarının tartışılması noktasında basının önemi yadsınamaz.

Sevdamız Sivas sevdası. Gönlümüzde insanımızın şehrimizin hemşehrilerimizin mutlu huzurlu olması var. Hepimiz farklı görevlerde farklı işlerde şehrimize, milletimize, hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Geçen yıl 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde aramızda olup da bugün aramızda olmayan basın mensubu arkadaşlarımız var. Ben bir kez daha aramızdan ayrılan mesai arkadaşımız Yusuf Doğan kardeşimiz başta olmak üzere; değerli büyüğümüz Gazeteci Fikret Ünsal ağabeyimize, İsmail Güneş kardeşimize, Adem Yavuz büyüğümüze ve Hakan Tipiler kardeşimize Rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun inşallah.” dedi.
“KALEMİNİ MİLLETİMİZİN MENFAATİ İÇİN KULLANAN GAZETECİLERE SELAM OLSUN”“Şehrimizin sorunlarını çözmek üzere milletimizden aldığımız yetkiyle yine milletimize hizmet ediyoruz” diyen Başkanımız Hilmi Bilgin, “Bu noktada yaptıklarımızın, yapamadıklarımızın kamuoyuna doğru bilgilendirilmesi için sizlerle beraber mesai harcıyoruz. Kiminiz gazetede, kiminiz televizyonlarda, kiminiz ajanslarda, kiminiz yeni dönem sosyal medya mecralarında bu mesleği sürdürmeye çalışıyorsunuz.Bizler adına aslında kamuoyu araştırması yapıyorsunuz. Yaptığımız hizmetlere halkımızın bakışını, hemşerilerimizin duygu ve düşüncelerini dile getiriyorsunuz. Bu noktada yaptığınız görevi oldukça önemsiyorum işini düzgün yapan kalemini milletimizin menfaati için kullanan herkesin bizim başımızın üstünde yeri var. Sonuçta biz seçilerek kamu adına görev yapan kişileriz. Yaptığımız veya yapamadığımız ya da eksik kaldığımız işlerden dolayı eleştiriye açık insanlarız. Basınımızın temel görevi de yapılan hizmetlerin eksiğini, noksanını doğru aktardığı zaman bu yapılan haber bu yapılan eleştiri bizler için oldukça önemli ve değerlidir. Ben Belediye Başkanı olarak da geçmiş dönemde de yapmış olduğum görevler nedeniyle eleştiriyi önemseyen birisiyim. Eleştiri, eleştirilen kişiye yol gösteriyorsa, hizmetin daha iyi yapılacağı noktasında yol gösterici oluyorsa, çözüm odaklı önerilerde bulunuyorsa, bu haber, bu köşe yazısı bir paylaşım bizler için oldukça önemlidir. Bunun aksine hizmeti ötekileştirme, önemsizleştirme veya yapılan hizmeti yok sayma ya da ‘ben de buradayım’ diye yapılan kişisel eleştiri o haberleri de, aslında kişinin değerini de düşüren, gazetecilik ilkesine uymayan bir durumdur.Bu nedenle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN” “Düşüncelerimiz farklı olacak, inançlarımız farklı olacak, hayata bakış açımız farklı olacak, bunlar hepimizin zenginliğidir.” diyen Başkanımız Bilgin, “Önemli olan bu farklılıkların ortasında güzel bir eser ortaya çıkarmak ve bu farklılıklarla birlikte içerisinde yaşadığımız, sokaklarını ilmek ilmek dokuduğumuz şehrimize güzel hizmetler sunabilmek. Basınımızın da temel misyonunda bu düşüncenin olması gerekiyor. Biz aynı noktadan baktığımız zaman aynı şeyi görürüz, aynı noktadan baktığımız için de bir hizmette eksiklik noksanlık varsa onu göremeyiz. Dolayısı ile farklı baktığımız zaman Sivas’ın menfaati için ortak paydada buluşmak amacıyla fikirlerimizi düşüncelerimizi ortaya koyduğumuz zaman güzel bir hizmet çıkacağına inanıyorum. Böylece kazanan Sivas, kazanan biz, kazanan hemşerilerimiz olur. Şu konuya da özellikle dikkat çekmek istiyorum. İnsanlar yaşarken onlara karşı vefa göstermeyi bilmemiz lazım. Bu şehrin değerlerini kaybettikten sonra değil, yaşarken de yanında olduğumuz zaman da ortaya koymamız lazım.Bu zor görevi üstlenen siz değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu..