Gündem
Giriş Tarihi : 18-10-2021 23:25   Güncelleme : 18-10-2021 23:25

BAŞKANIMIZ BİLGİN 65 MAHALLE MUHTARIYLA BİR ARAYA GELDİ…

BAŞKANIMIZ BİLGİN 65 MAHALLE MUHTARIYLA BİR ARAYA GELDİ…

BAŞKANIMIZ BİLGİN 65 MAHALLE MUHTARIYLA BİR ARAYA GELDİ…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 65 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Sivas’a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin istişare edildiği toplantıda mahallelerdeki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Sivas Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Başkanımız Bilgin’in yanı sıra Başkan Yardımcılarımız, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve mahalle muhtarları katıldı.

“Muhtarlar olarak bizlerin amacı da gayesi de hemşerilerimize hizmet alabilmek. Mahallerimizin sorunlarının çözümü noktasında ortak paydada buluşabilmektir.” diyen Arslan, “Bu anlamda devlet-millet kaynaşması çerçevesinde bugüne kadar istek ve taleplerimizi geri çevirmeyen sorunların giderilmesi noktasında çözüm odaklı işlere imza atarak gönüllerimizi fetheden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yarın bizler de konfederasyon yönetimi olarak Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızla bir araya geleceğiz. Orada muhtarlarımızın sorun ve sıkıntılarını zatı alilerine ileteceğiz.

Katılım sağlayan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlar vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görmüştür”

Başkanımız Hilmi Bilgin, “Belediye dediğimiz zaman Belediyecilik dediğimiz zaman muhtarlarımızın yeri her zaman ayrıdır. Bugün her mahallemizde ayrı ayrı farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Bu hizmetleri yaparken de en büyük paydaşımız en büyük ortağımız tabi ki muhtarlarımızdır. Çünkü biz biliyoruz ki; muhtarlarımızın dünden bugüne kadar vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görmüştür. Bu nedenle Belediye olarak bizlerde yapılacak her çalışma, başlanacak her projeye muhtarlarımızı dâhil ederek süreci yürütüyoruz. Mahallelerimizin ve şehrimizin neye ihtiyacı varsa onu gidermek için çaba harcıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Gençlerimize daha yaşanabilir bir memleket emanet etmek istiyoruz”

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 65 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Sivas’a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin istişare edildiği toplantıda mahallelerdeki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.
Sivas Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Başkanımız Bilgin’in yanı sıra Başkan Yardımcılarımız, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve mahalle muhtarları katıldı.Selamlama konuşması yaparak sözlerine başlayan Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan, “Bizleri bu özel günde bir araya getiren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin‘e çok teşekkür ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünü bizlere özel bir gün olarak hediye etmesinden dolayı onun şahsında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya da teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
“Muhtarlar olarak bizlerin amacı da gayesi de hemşerilerimize hizmet alabilmek. Mahallerimizin sorunlarının çözümü noktasında ortak paydada buluşabilmektir.” diyen Arslan, “Bu anlamda devlet-millet kaynaşması çerçevesinde bugüne kadar istek ve taleplerimizi geri çevirmeyen sorunların giderilmesi noktasında çözüm odaklı işlere imza atarak gönüllerimizi fetheden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yarın bizler de konfederasyon yönetimi olarak Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızla bir araya geleceğiz. Orada muhtarlarımızın sorun ve sıkıntılarını zatı alilerine ileteceğiz. İnşallah güzel haberlerle de döneceğiz. Katılım sağlayan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
“Muhtarlar vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görmüştür”“Vatandaşlarımızla aramızda köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımızla istişare ederek mahallerimizin sorunlarına hızlı çözüm üreteceğiz.Bu şehrin tüm dinamiklerinin birlikte hareket etmesi aynı hedefe kilitlenmesinin tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak asgari müştereklerde birleşerek ortak akıl ve istişareyle hizmet odaklı düşünüldüğü için başarı da, güzellikte, huzur da bir arada olabiliyor.” dedi.
Başkanımız Hilmi Bilgin, “Belediye dediğimiz zaman Belediyecilik dediğimiz zaman muhtarlarımızın yeri her zaman ayrıdır. Bugün her mahallemizde ayrı ayrı farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Bu hizmetleri yaparken de en büyük paydaşımız en büyük ortağımız tabi ki muhtarlarımızdır. Çünkü biz biliyoruz ki; muhtarlarımızın dünden bugüne kadar vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görmüştür. Bu nedenle Belediye olarak bizlerde yapılacak her çalışma, başlanacak her projeye muhtarlarımızı dâhil ederek süreci yürütüyoruz. Mahallelerimizin ve şehrimizin neye ihtiyacı varsa onu gidermek için çaba harcıyoruz.” şeklinde konuştu.“Birlikte hizmet edeceğiz”“Bu yıl altyapı hariç 700 milyon değerinde hizmetlerimize başladık, devam ediyoruz, inşallah tamamlayacağız.” diyen Başkanımız Bilgin, “Cumhurbaşkanımızın bir sözü var “Hizmet önemli ama yeterli değil” eksik olan nedir? Bu hizmeti yaparken sürece vatandaşlarımızı katmak, hemşerilerimizin gönlünü kazanarak proje üretebilmek.Sivas’a hizmet konusunda hepimiz aynı partili olacağız. Ayrışmayacağız, siyasi handikaplara kapılmayacağız. Sivas’ı geliştirme, büyütme konusunda hepimiz aynı düşünce de aynı kulvardayız.” dedi.
“Gençlerimize daha yaşanabilir bir memleket emanet etmek istiyoruz”Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Daha güzel daha modern bir Sivas, sanayisiyle altyapısıyla üstyapısıyla, eğitimiyle, kültür ve sanatıyla, yeşil alanıyla muhteşem bir Sivas inşa edebilmek ve gençlerimize daha yaşanabilir bir memleket emanet etmek istiyoruz.” ifadesini kullandı..