Gündem
Giriş Tarihi : 20-12-2021 14:08   Güncelleme : 20-12-2021 14:08

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU SİVASLILARLA BULUŞTU…

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU SİVASLILARLA BULUŞTU…

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU SİVASLILARLA BULUŞTU…

Belediyemiz kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği programlarının ikincisi yapıldı. Mehmet Ercan’la Sultanşehir Akşamları Kültür ve İrfan gecesinin konuğu ise ünlü oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu oldu.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sevenleri ile buluşan Bahadır Yenişehirlioğlu ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri anlattı. Sohbetin yanı sıra muhabbetin de bol olduğu söyleşi de Bahadır Yenişehirlioğlu, Payitaht “Abdülhamid” dizisinden bazı sahneleri de canlandırdı.

Programa Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan, Başkan Yardımcıları, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Baro Başkanı Fatih Sevim, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Salonu dolduran Sivaslılara teşekkür eden Yenişehirlioğlu, “Sivas’ı gerçekten de çok severim kadim bir şehir burası. Ben hayatımda bu kadar temiz bir şehir görmedim muhteşem bir şehir burası. Refüjler, kaldırımlar bir de çevre düzenlemesini o özel anıtsal binaları çevre düzenlemeleri hiç rol çalmayacak şekilde yapmışsınız o anıtlar ortaya çıkmış.

Öz Türk kültürünü yansıtması açısında Selçuklu medeniyetinden bahsediyorum Osmanlı’ya geçmezden önceki esas bizi yansıtan kültürü Sivas bunun merkezlerinden biri o yüzden Sivas gerçekten kadim kültüre sahip bir şehir.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise; Bahadır Yenişehirlioğlu’nu Sivas’ta ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Şehrimize hoşgeldiniz ağzınıza sağlık gençlerimize teşekkür ediyoruz. Buradaki gençler de bizlerde bir derdimiz var. Derdimiz medeniyetimizi yeniden inşa etmek.  Bu noktada da sizler gibi ekranlarda etkili olan kişileri şahısları değerlerimizi getirerek faydalı olabiliyorsak ne ala ne mutlu bize. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu tip programlarla devam edeceğiz.” dedi.

Belediyemiz kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği programlarının ikincisi yapıldı. Mehmet Ercan’la Sultanşehir Akşamları Kültür ve İrfan gecesinin konuğu ise ünlü oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu oldu. 
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sevenleri ile buluşan Bahadır Yenişehirlioğlu ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri anlattı.

Dr. Mehmet Kul, Baro Başkanı Fatih Sevim, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Salonu dolduran Sivaslılara teşekkür eden Yenişehirlioğlu, “Sivas’ı gerçekten de çok severim kadim bir şehir burası. Ben hayatımda bu kadar temiz bir şehir görmedim muhteşem bir şehir burası. Refüjler, kaldırımlar bir de çevre düzenlemesini o özel anıtsal binaları çevre düzenlemeleri hiç rol çalmayacak şekilde yapmışsınız o anıtlar ortaya çıkmış. Özellikle aradım böyle bir çerçöp sigara izmariti falan göremedim o yüzden aslında Sivaslılara teşekkür etmek lazım temiz tuttukları için.  Anadolu’nun pek çok yeri kadim şehirlerden oluşuyor aslında çünkü burası bir Anadolu coğrafyası için söylüyorum katman katman pek çok millet gelmiş kendi kültürünü kendi yaşantısını Menkıbesine bırakmış bir yeri kazıyorsunuz başka bir kültür yeri kazıyorsunuz başka bir kültür çıkıyor. Öz Türk kültürünü yansıtması açısında Selçuklu medeniyetinden bahsediyorum Osmanlı’ya geçmezden önceki esas bizi yansıtan kültürü Sivas bunun merkezlerinden biri o yüzden Sivas gerçekten kadim kültüre sahip bir şehir.” dedi. 

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise; Bahadır Yenişehirlioğlu’nu Sivas’ta ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Şehrimize hoşgeldiniz ağzınıza sağlık gençlerimize teşekkür ediyoruz.

Derdimiz medeniyetimizi yeniden inşa etmek.  Bu noktada da sizler gibi ekranlarda etkili olan kişileri şahısları değerlerimizi getirerek faydalı olabiliyorsak ne ala ne mutlu bize. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu tip programlarla devam edeceğiz.” dedi.Programın bir sonraki konuğu 7 Ocak’ta Yazar Tarık Tufan olacak..